“Намрын тэргүүн” спортын 4 төрөлт тэмцээн амжилттай болж өндөрлөлөө.

Ширээний теннис тэмцээний төрөлд эрэгтэй 24, эмэгтэй 16 нийт 40 гаруй тамирчид оролцлоо.

  • Эмэгтэй
  1. 1-р байр Б.Алимаа УХУЦ- IV
  2. 2-р байр А.Сарангуа Хүнс- II
  3. 3-р байр Ж.Мөнхзаяа Менежмент –II
  • Эрэгтэй
  1. 1-р байр М.Бат-Эрдэнэ УУМТТ-III
  2. 2-р байр Д.Батхөлөгт МҮТИ-I
  3. 3-р байр М.Азбаяр ЦС-IV

Сагсан бөмбөгийн тэмцээний төрөлд эрэгтэй 24, эмэгтэй 7 баг нийт 217 тамирчид оролцлоо.

  • Эрэгтэй
  1. Б.Баттогтох ахлагчтай УУАТИ-IV
  2. Ё.Лхагва-Очир ахлагчтай УУЦ
  3. Л.Цэрэн ахлагчтай ЦСА-II

Дархан-Уул аймаг дахь Технологийн сургуулийн оюутнуудын дунд жил бүр уламжлал болгон зохион байгуулдаг “Намрын тэргүүн” спортын 4 төрөлт тэмцээн 2019 оны 10-р сарын 11-13, 10-р сарын 17-20-ны өдрүүдэд амжилттай зохион байгуулагдаж спортын тэргүүнээ шалгарууллаа. Уг тэмцээнд бакалаврын ангийн 490 гаруй оюутан оролож хүч чадлаа сорьлоо.

Гар бөмбөгийн төрөлд эрэгтэй 16 эмэгтэй 8 баг нийт 200 гаруй тамирчид оролцсон бөгөөд  

Эрэгтэй баг тамирчид:
            1-р байр Г.Төрболд ахлагчтай УУЦ-II баг
            2-р байр Ж.Жандос  ахлагчтай УУАТИ-IV баг
            3-р байр П.Дашдорж ахлагчтай ДЦС-III баг

Эмэгтэй баг тамирчид:
           1-р байр У.Мөнх-Учрал ахлагчтай Менежменет-II баг
           2-р байр Ч.Бямбасүрэн ахлагчтай ЦСА-II баг
           3-р байр М.Булганчимэг ахлагчтай Барилга-II баг
 “Шилдэг эмэгтэй тоглогч”-оор Менежмент-III ангийн оюутан У.Мөнх-Учрал

“Шилдэг эрэгтэй тоглогч”-оор УУЦ-II ангийн оюутан Г.Төрболд тус тус шалгарлаа.

Шатрын тэмцээний төрөлд эрэгтэй 20, эмэгтэй 12  нийт 32 тамирчид оролцлоо.

    • Эмэгтэй
      1-р байр Б.Шинэбаяр ИБҮБИ-II
      2-р байр Ж.Мөнхзаяа Менежмент-II
      3-р байр М.Гүндэгмаа БМТИ-II
    • Эрэгтэй
      1-р байр Б. Алтангэрэл ИБҮБИ-II
      2-р байр Б. Алтангэрэл ДЦС-III
      3-р байр А. Шагай  ИБҮБИ-II

Ширээний теннис тэмцээний төрөлд эрэгтэй 24, эмэгтэй 16 нийт 40 гаруй тамирчид оролцлоо.

    • Эмэгтэй
      1-р байр Б.Алимаа УХУЦ- IV
      2-р байр А.Сарангуа Хүнс- II
      3-р байр Ж.Мөнхзаяа Менежмент –II
    • Эрэгтэй
      1-р байр М.Бат-Эрдэнэ УУМТТ-III
      2-р байр Д.Батхөлөгт МҮТИ-I
      3-р байр М.Азбаяр ЦС-IV

Сагсан бөмбөгийн тэмцээний төрөлд эрэгтэй 24, эмэгтэй 7 баг нийт 217 тамирчид оролцлоо.

    • Эрэгтэй
      1. Б.Баттогтох ахлагчтай УУАТИ-IV
      2. Ё.Лхагва-Очир ахлагчтай УУЦ
      3. Л.Цэрэн ахлагчтай ЦСА-II

    • Эмэгтэй
      1. А. Билгүүнмаа ахлагчтай Менежмент- III
      2. Л.Янжинлхам ахлагчтай ДЦС-III
      3. Б.Сугармаа ахлагчтай Менежмент- II

 “Шилдэг эмэгтэй тоглогч”-оор МҮТИ ангийн оюутан Б.Мөнх-Эрдэнэ

“Шилдэг эрэгтэй тоглогч”-оор УУАТИ-IV ангийн оюутан А.Хосхүү тус тус шалгарлаа.

Спортын 4-н төрөлт тэмцээний нийлбэр дүнгээр “Технологийн салбар

 “АВАРГА САЛБАР”- ын болзолыг хангаж цомын эзэн боллоо.

Зохион байгуулагч Сургуулийн захиргаа, Оюутны зөвлөл, Тамирчин клубдээ баярлалаа. Амжилттай оролцсон оюутан залуусдаа цаашдын хичээл сурлага, спортын өндрөөс өндөр амжилт хүсье.

Оюутны зөвлөл