Лицей сургууль

Овог, нэрАлбан тушаалБоловсролын зэрэгЛицейд ажилласан жилХолбоо барих
1Т.ОюунцэцэгМатематикийн багшБоловсрол судлалын магистр899987474
2Х.ХишигжаргалМонгол хэл уран зохиолын багшХэл шинжлэлийн магистр699689674
3Д.ЧулуунтөмөрАнгли хэлний багшХэл шинжлэлийн магистр5
4Г.АлимааХимийн багшХимийн ухааны магистр599813061
5С.ДэлгэрФизикийн багшМагистр1

Лицей сургууль 1992 онд тус сургуулийн дэргэдэх “Гүнзгийрүүлсэн сургалттай” анги нэртэйгээр нээгдэж 9,10-р ангид элсэлт авч эхэлсэнээс хойш эдүгээ  24 дахь жилтэйгээ золгож байна.

2015-2016 оны хичээлийн жилийн Лицей сургуулийн урлаг, спортын наадам 9 сард маш өрсөлдөөнтэй болж өнгөрлөө. Тус сургуулийн “Спорт өдөрлөг” 2015 оны 09 сарын 18 ний өдөр 10-12-р ангийн сурагчдын дунд сагсан бөмбөг, гар бөмбөг, ширээний теннис, зуун буудалт даам гэсэн 4 төрлөөр спорт зааланд амжилттай зохион байгуулагдаж өндөрлөлөө. Үүнд:

Зуун буудалт даам:

1-р байр – 10А ангийн сурагч Н. Бадмаанямбуу

2-р байр – 10Б ангийн сурагч Б.Энхбаяр нар ур ухаанаа уралдуулан бусдыгаа манлайллаа.

Ширээний теннис: /эмэгтэй /

1-р байр – 12А ангийн сурагч Ц.Төгс-Оюун

2-р байр – 12А ангийн сурагч Л.Алтаншигий

Ширээний теннис: /эрэгтэй /

1-р байр – 12А ангийн сурагч Л.Онон

2-р байр – 12А ангийн сурагч Б. Удамбаяр нар хурц хараа, хурдан хөдөлгөөнөөрөө тэргүүллээ.

Багийн спортын гар бөмбөг /эрэгтэй эмэгтэй холимог/ төрөлд:

1-р байр – 11А ангийн сурагчид

2-р байр – 12А ангийн сурагчид

Сагсан бөмбөг: /эмэгтэй/

1-р байр – 12А ангийн охид

2-р байр – 10А ангийн охид

Сагсан бөмбөг: /эрэгтэй/

1-р байр – 12А ангийн 2-р баг

2-р байр – 12А ангийн 1-р баг

3-р байр – 11А ангийн баг тамирчид хурд, хүч, авхаалж самбаагаараа шалгарлаа.
1Сагсан бөмбөгийн тэмцээнд 1-р байр эзэлсэн 12А ангийн эмэгтэй баг тамирчид

Мөн тус сургуулийн урлагийн наадам 2015 оны 09 сарын 25-ны өдөр хурлын танхимд амжилттай зохиогдож өндөрлөсөн бөгөөд наадмын тэргүүн байрыг 12А ангийнхан эзэлж, дэд байрыг 10А ангийнхан удааллаа.
2Урлагийн наадамд тэргүүн байр эзэлсэн 12А ангийн хамт олон

2015 оны 11 сарын 16 – 30 ний өдрүүдэд  сургуулийн олимпиад монгол хэл, англи хэл, хими, физик, математик гэсэн 5 хичээлээр амжилттай явагдаж өндөрлөлөө.

Монгол хэл, бичгийн олимпиадын дүн

Суралцагчийн нэр Анги Эзэлсэн байр
1 Б.Болор 10А I байр
2 Б.Оюу-Эрдэнэ 10А II байр
3 М.Жанар 10А III байр
4 М.Доржсүрэн 11А I байр
5 Б.Энхтөр 11А II байр
6 А.Мэргэнсанаа 11А III байр
7 Л.Урангоо 12А I байр
8 Т.Цэнд-Аюуш 12А II байр
9 Б.Билгүүн 12А III байр

Англи хэлний олимпиадын дүн

Суралцагчийн нэр Анги Эзэлсэн байр
1 У.Билгүүн 10А I байр
2 М.Жанар 10А II байр
3 Д.Ариунхүслэн 10Б III байр
4 Б.Мөнх-Оргил 11А I байр
5 А.Намуун 11А II байр
6 Г.Мөнхсүлд 11А III байр
7 Б.Энхтөр 11А III байр
8 Б.Өнөболд 12А I байр
9 Б.Билгүүн 12А II байр
10 Э.Гантамир 12А III байр

Химийн олимпиадын дүн

Суралцагчийн нэр Анги Эзэлсэн байр
1 М.Жанар 10А I байр
2 Б.Болор 10А II байр
2 Б.Оюу-Эрдэнэ 10А III байр
4 Б.Энхтөр 11А I байр
5 М.Доржсүрэн 11А II байр
6 А.Намуун 11А III байр
7 Л.Урангоо 12А I байр
8 Ц.Цэнд-Аюуш 12А II байр
9 Х.Хансайхан 12А III байр
10 Ба.Бат-Оргил 12А III байр

Физикийн олимпиадын дүн

Суралцагчийн нэр Анги Эзэлсэн байр
1 Б.Номуундалай 12А I байр
2 Т.Цэнд-Аюуш 12А II байр
3 Х.Хансайхан 12А III байр
4 11А I байр
5 11А II байр
6 11А III байр
7 С.Ганбат 10А I байр
8 Б.Болор 10А II байр
9 М.Жанар 10А III байр

Математикийн олимпиадын дүн

Суралцагчийн нэрс Анги Эзэлсэн байр
1 Оюу-Эрдэнэ 10А I байр
2 Болор 10А II байр
3 У.Билгүүн 10А III байр
4 Мэргэнсанаа 11А I байр
5 Доржсүрэн 11А II байр
6 Намуун 11А III байр
7 Бат-Эрдэнэ 11А III байр
8 Билгүүн 12А I байр
9 Удамбаяр 12А II байр
Өнөболд 12А III байр
Ганболор 12А III байр

Олимпиадад амжилттай оролцсон нийт суралцагчдадаа сурлагын өндөр амжилтыг хүсэн ерөөе!

11  а ангийн сурагч Г.Амартүвшин хүүхдийн их наадамд хүндийн өргөлтийн төрлөөр оролцон мөнгөн медаль
3

11-р ангийн сурагч Г.Баттулга хүүхдийн их наадамд хүндийн өргөлтийн төрлөөр оролцон мөнгөн медаль
4

Сурагч А.Тэмүүлэн Сагсан бөмбөгийн өсвөрийн улсын аварга шалгаруулах тэмцээнд хүрэл медаль
5

Жил бүр уламжлал болон явагддаг ОИЦ сургуулийн нэрэмжит 10:10:10 түргэн бодолтын багийн уралдаанд 10А, 12А ангийн багууд амжилттай оролцож, 3-р байр эзэллээ. Мөн 10А ангийн сурагч Б. Болор, 12А ангийн сурагч Т. Цэнд-Аюуш аймгийн хэмжээнд хамгийн өндөр оноо авч үнэмлэхүй аваргаар шалгарлаа.
6 7

Суурь шинжлэх ухааны тэнхимээс зохион байгуулсан “Үндэсний хувцсаараа гоёцгооё” өдөрлөгт Лицейн багш сурагчид идэвхтэй оролцлоо.
8 9

Сурагчдын чөлөөт цагийг зөв боловсон өнгөрүүлэх Англи хэлний мэдлэгээ бататгах зорилгоор 10 сарын 30-д “Halloween`s day” өдөрлөгийг 11-р ангийнхан зохион байгууллаа.
10

Физикийн багш нарын холбооны Дархан талст салбар зөвлөлийн нэрэмжит 14-р олимпиадад онолын физикийн төрлөөр 12-р ангийн сурагч Б.Номуундалай 1-р байр, Х.Хансайхан тусгай байр тус тус эзэллээ.
11 12

12-р сарын 5-нд Лицей сургуулийн сурагчдын эцэг эхчүүдийн дунд нээлттэй өдөрлөгийг зохион байгууллаа.
13 14 15 16